Proč si raději zvolit přístřešek pro auto, než garáž


Pořídili jste si vůz a chcete jej nechat garážovat? Pokud uvažujete o výstavbě garáže, která není přímo součástí rodinného domu, nemusí to být zrovna výhodné tak, jako přístřešek pro auto z dřevěné konstrukce.

Výstavba garáže potrvá moc dlouho

Když se staví garáž, je nutné nepodcenit hloubení základů, protože pak by mohlo dojít k sesouvání stavby a podobným nebezpečným jevům. Následně se staví např. z pórobetonových tvárnic korpus, musí se položit a ukotvit strop, střešní konstrukce, okna, dveře a vjezdová vrata a na závěr se na zdivo pokládá z obou stran omítka. Mnohdy je to rozdělávka na několik měsíců, a k tomu musíte ještě připočítat elektroinstalaci, případně ovládání pojezdového mechanismu vjezdových vrat. S přístřeškem pro auto je to mnohem snazší a rychlejší, odpadají okna, dveře, střešní krytina, omítka a také mohutné základy podél celé plochy garážového stání.

auto na cestě

Vyjde vás to zbytečně draho

Stavba garáže bude mnohonásobně dražší, to je jasné snad každému. Musíte započítat materiál plus práci stavební firmy, takže váš finanční rozpočet přesáhne stovky tisíc korun. Otázkou však zůstává, zda se vám tato mohutná investice vůbec vyplatí.

auto před domem

Garážové stání chrání vůz před těmi nejhoršími vlivy

Pokud stavíte garáž, aby zabezpečila vůz před krádeží, pak si své rozhodnutí rychle rozmyslete. Zloději vám vniknou i do garáže. A chcete-li mít vůz chráněný před deštěm, sněhem, větrem a polétavým prachem, klidně vsaďte na přístřešek, který lze upravit tak, aby na vaše vozidlo nepůsobil ani jeden z těchto vlivů. Přístřešky je možné zajistit z boku proti poryvům větru, deště i sněžení, zčásti eliminovat polétavý prach a vše pojistit ještě vhodným zastřešením. Přístřešky je možné zároveň nechat popínat vhodnými rostlinami a umístit je do závětrné strany objektu, nejlépe na východní nebo jižní zákoutí.