Najděte si kamarády

Nemusíte být náctiletý, abyste byli aktivní na nějaké ze sociálních sítí. Pro střední generaci se staly místem, kde se sdružují lidé se stejnými koníčky, ale i se stejnými problémy a navzájem si radí a pomáhají. Na Facebooku najdete mnoho zájmových skupinek, nejen maminky, které řeší otázky kolem svých miminek, ale i skupinky, jak levně vařit, skupinky o fotografování, háčkování, akvaristice, ale také skupinky ke seriálům či filmům, zkratka každý si nějakou může najít dle svých zájmů.

Některé skupinky pořádají i společné akce. Může jít o malé akce, pokud se sejde pár žen v cukrárně a budou si povídat o háčkování, nebo někdo může zorganizovat větší setkání a dokonce k němu objednat i zábavu. Tak třeba vypadalo setkání baculek Vaskouzelnik, kterým kouzelník příjemně zpestřil večer a všechny přítomné dámy pobavil.

kouzelník

Nejstarší generace sociálním sítím nerozumí a ta nejmladší už opouští Facebook a realizuje se na Instagramu nebo Tik-Toku. Facebook tak zůstal střední generaci, která se naučila jej využívat právě pro své koníčky a vyhledávání lidí jak se říká: „na stejné vlně“. Máte neobvyklého koníčka nebo nemoc, která je složitá a ve vašem městě nikdo další stejné problémy nemá? Sociální síť je ideálním místem, kde se potkat s lidmi stejného zaměření, se stejnými problémy a díky jisté anonymitě se můžete navzájem svěřovat, což je mnohdy lepší než sezení u psychologa.

facebook

Mohou vznikat přátelství s lidmi na druhé straně Zeměkoule, i když víte, že se nikdy osobně nesetkáte, tak vás spojuje koníček nebo nemoc, nebo cokoliv dalšího, v čem si budete rozumět. Koukáte na seriál a odhadujete jak skončí? A víte, že pravděpodobně na Facebooku bude skupinka, která seriál rozebírá a odhaduje konec? Zkuste si ji najít, třeba najdete nové přátelé, kteří bydlí kousek od vás. Někdy neznáme vlastní sousedy, tak se můžete seznámit na internetu.