Co všechno můžeme zakoupit v lékárně?

Lékárny. Neumíme si bez nich představit svět. Zvykli jsme si na to, že se nějaká nachází v každém menším městě a že jsou dostupné prakticky kdykoliv potřebujeme. Využíváme je především pro nákup léků, ať už těch na volný prodej, nebo na recept.

Co všechno si můžete v takové lékárně zakoupit?

Léky na předpis

Pokud dostanete léky na předpis, jen málokdy se vám stane, že by vám je vydal přímo lékař. Spíše se setkáte s tím, že dostanete od lékaře recept a s tím si půjdete do lékárny léky vyzvednout. Některé léky jsou na předpis zejména kvůli možným vedlejším účinkům, silným účinkům nebo možné reakci při kombinaci s jinými léky.

léky

Léky bez předpisu

V lékárně samozřejmě dostanete i spoustu léků, které nejsou na předpis. Obvykle jsou to léky, které nejsou tak účinné, jako ty na předpis, ale pro využití na běžné problémy jsou dostačující. Bývají to třeba léky na bolest, alergie, nachlazení, snížení teploty a podobně

Zdravotnické pomůcky

Můžete zde nakoupit také velké množství zdravotních pomůcek. Mezi nimi můžeme namátkově zmínit třeba měřič krevního tlaku, obvazový materiál, teploměry, náplasti, dezinfekce, jehly, injekční stříkačky a spoustu dalších věcí.

zdravotnické pomůcky

Kosmetika

Téměř v každé lékárně seženete také kosmetiku. Povětšinou se jedná o derma kosmetiku, která je důkladně testována, je vhodná pro alergiky nebo lidi s citlivou pletí a neobsahuje parfemace. Některé lékárny zahrnují i poradenství, kdy vám dokážou zhodnotit pleť a dle hodnocení vám doporučí produkty na míru.

Tohle samozřejmě není všechno, co můžete v lékárnách zakoupit. Víte ale, jak takové zásobování lékáren probíhá? Většinou se o zásobování starají firmy, které rozváží léky a další zdravotnické pomůcky nejen do lékáren, ale i třeba do nemocnic, sociálních zařízení a podobně. Příkladem může být firma Techno Life. Více o ní se dozvíte na: Asociácie https://technolife.cz/sk/association-sk/.