Čím by vás měly oslovit volnočasové nezateplené kalhoty pro muže

Kvalitní outdoorové modely kalhot poznáte zejména podle toho, jak významně vás dovedou ochránit před nepříznivými povětrnostními vlivy.

Voděodolnost – volnočasové kalhoty, které vám promoknou hned při prvním deštíku, máte v nich promáčená stehna, kalhotová tkanina se vám na ně lepí, příšerně vás to studí, ale vy víte, že máte před sebou ještě deset kilometrů pěší chůze do kopců, a nemůžete to vzdát, tak to si jistě nikdo z vás nepřeje. Voděodolnost je tou základní vlastností, kterou by mužské nezateplené kalhoty C-Store měly mít. Zajišťuje jí speciální membrána, která nepropouští velké molekuly vodních kapek skrze látku k tělu, ale zároveň propouští vodní páru od pokožky směrem ven.

pochod v horách

Prodyšnost – propustnost vodní páry je klíčová z toho důvodu, abychom se v oblečení cítili příjemně, v tomto případě jde o pot, který se částečně odpařuje, a skrze membránu proniká do ovzduší. Kombinace voděodolnosti a prodyšnosti jsou tedy dvě základní veličiny, podle nichž lze kvalifikovaně rozpoznat kvalitní výrobek.

muž v přírodě

Odolnost vůči větru – kalhoty by měly kromě deště chránit i před nepříjemným pocitem ze silnějšího studeného větru.

Upínání v pase – volnočasové kalhoty byste měli mít možnost v pase upnout tak, aby nebyly příliš těsné, a aby zároveň nepadaly, a to i bez nutnosti šlí nebo opasku. K tomu slouží široká guma, tkaničky, případně stahovací pásky na suchý zip.

Volnost pohybu – při pohybu v přírodě byste o svých kalhotách neměli pocitově téměř vůbec vědět, a měli byste se soustředit na vaši činnost, tedy na samotnou turistiku http://www.zsab.cz/druzina-kdyz-nam-pocasi-nepreje v náročném terénu. Materiál kalhot by měl být natolik příjemný na dotek, aby vás ve vašich záměrech nebrzdil.

Odolnost – a v neposlední řadě by také tkanina kalhot měla něco vydržet, neměla by se pod vámi rozpadnout při pokleku, neměly by se rozpárat švy při náročnějším pohybu v terénu a látka by se neměla roztrhat ani při mnohonásobném praní na doporučenou teplotu.