Zatmavení oken auta

0 Comments

Parné léto

Teploty v naší zemi během let nohu období šplhají dost vysoko a mnohdy nemají problém překročit hranici tropické třicítky. Při takových teplická teplotách je pro náš organismus náročnější fungovat, protože stačí menší fyzická zátěž a už se potíme, protože tělo chce vylučováním potu schladit samo sebe, a proto není dobré jej hned utírat. Takto můžeme vypotit velké množství vody. Potom nám hrozí dehydratace, takže bychom měli pamatovat na dostatečné doplnění tekutin.

autofolie

Samotnou kapitolou o je cestování automobilem. Jeho plechová karoserii a skla totiž dokáží interiér vyhřát na teploty mnohem vyšší, než jsou venku, takže se potíme jako v sauně, ale problém je v tom, že okolo není žádná pára. Naštěstí dnešní vozy už jsou standardně vybaveny klimatizací. Když k vozu přijdeme, tak je dobré nejdříve vyvětrat největší vedro ven a až potom zapnout klimatizaci. Ta sice o něco zvyšuje spotřebu, ale poskytne posádce mnohem vyšší komfort.

Fólie

Dalším prvkem, který nám pomůže snížit teplotu v autě jsou fólie na skla. Ty totiž velmi dobře pohlcují UV záření, které tedy neprojde až do interiéru. Rozdíl je skutečně znatelný, takže i taková úprava má smysl. Přeci jen ve skleníku se právě slunečního zatížení využívá a záměrně se dostává dovnitř, aby se zde teplo hromadilo, ale to my v tomto případě nechceme. Co se týče zákona, tak platí omezení, že na čelní okno si nemůžeme nic lepit a na předních bočních okénkách musí být propustnost 70%.

autogolie na okna

Vzadu můžeme zvolit dost malou propustnost světla díky čemuž dovnitř nebude ani moc vidět. I tak platí, že auto není trezor a neměli bychom v něm nechávat něco cenného, protože zvyšujeme riziko, že nám ho někdo vykrade. Nalepení fólií už můžete nechat zcela na tónování skel Brno Autofolieds, kde se postarají, aby fólie měla přesné rozměry dle okénka a perfektně na něj přilnula. Profesionálové zvládají kompletní službu dokončit do 140 minut.