Téma politika

Zajímáte se o politiku? Pokud ano, tak samozřejmě víte, že hovory a různé průpovídky o politice se někdy opravdu nevyplatí. Já sama jsem byla důkazem, když se můj bratr pohádal se svou přítelkyní, a to jenom kvůli politice. A šlo o úplnou banalitu. Tedy alespoň z mého pohledu. Já se sice o politiku moc nezajímám a ani nevím, o co tam přesně jde, ale nějaké základy samozřejmě znám. Když jsem zrovna vařila v kuchyni, tak v obýváku vedle byl bratr se svou přítelkyní. A taky tam na pár chvil byla moje máma, ale ta ihned odešla, protože jela nakupovat věci na večeři. A když jsem tak doma vařila oběd, tak jsem slyšela, jak bratr najednou zvýšil na svou přítelkyní hlas. Byla jsem v šoku, protože tohle jsem opravdu nikdy od bratra neslyšela. Bratr byl takový hodný a mírný, takže mě to překvapilo. A potom jsem se dozvěděla, že se bratr se svou přítelkyní hádají kvůli politickému názoru.

Politika je na mě moc složitá.

Prostě hloupě v televizi běžela nějaká politická reklama na nějaké politické kampaně. A jak už to, tak bývá, tak si bratr jednou rýpnul do té politické strany. Jeho přítelkyně to ale neměla ráda, protože nemá ráda, když se někdo pomlouvá. Takže to nakonec dopadlo tak, že se tam asi půl hodiny hádali a dožadovali se toho, aby se ten druhý omluvil.

Zajímáte se o politické dění?

A každý prostě měl jiný politický názor. Naštěstí jsem to ale zatrhla já a řekla jsem jim, že se přece kvůli hloupé v politice nebudou hádat. Že přece nikdo nemá právo jim zničit vztah. A už nějaké hloupé průpovídky o politice nebo hloupé reklamy v televizi jim lásku nezkazí. Ovšem jak byli ti dva rozhádaní, tak na mě taky vyjeli. Byla jsme z toho zklamaná, že, a i jeden si nedal říct. Takže já si od té doby dávám velký pozor na to, s kým se o politice vůbec bavím. Někdy si říkám, že politika je takové velmi nebezpečné téma a nemělo by se o ní jenom tak hovořit. Zkuste mluvit o něčem jiném.