Teleskopická tyč je u bazénu vítaným pomocníkem

Lidé, kteří vykonávají sedavé zaměstnání, například v kanceláři, stráví přibližně sedm až osm hodin denně za psacím stolem. Lidské tělo však není stavěné na tak dlouhou dobu sezení a vyžaduje nejen pravidelné fyzicky namáhavé přestávky, ale také relaxaci, uvolnění a přenos myšlenek jiným směrem. Pokud se někteří vedoucí pracovníci domnívají, že zaměstnancům klesne produktivita práce, pokud každou půlhodinu vstanou, jdou se na chvíli projít a alespoň na pět minut vysadí, pak se hluboce mýlí. Produktivita tím naopak vzroste.

voda v bazénu

Podobné je to i s délkou přestávky na oběd. Francouzi již dávno pochopili, že je velmi důležité oběd také v poklidu strávit, nejen zkonzumovat, a proto je tu pauza na oběd protahována až na hodinu či půl druhé hodiny. Mít přestávku na oběd 30 minut včetně docházky do jídelny, restaurace či kantýny, je zdravotní hazard, který se nemusí vyplatit.

venkovní bazén

Ale zpět k sedavému zaměstnání v kanceláři. Těmto lidem bude v rámci přestávek pomáhat zejména chůze, nejlépe někde po schodech. Projít se nahoru a dolů, vyšlápnout si třeba šest pater sem a tam, je perfektní cvičební přestávkou, vhodnou pro každého. Toto řešení se zaměřuje na dolní končetiny, ale to je málo. Po příchodu domů byste si měli dopřát ještě jiný pohyb. A paradoxně vám k tomu skvěle poslouží ruční bazénový vysavač na teleskopické tyči Chlorito.cz.

Ruční vysavače zastanou stejnou práci, jako ty robotické, pouze s tím rozdílem, že práci vykonáváte vy. A to je právě ono, protože tento pohyb – vysávání dna vysavačem na tyči – vám vynikajícím způsobem posílí zádové a břišní svalstvo, svaly paží, ramen i krku, a to je přesně to, co potřebujete. Ruční vysavače jsou navíc velmi levné, tak ještě ušetříte, uděláte něco pro své zdraví, budete mít čistou vodu v bazénu včetně dna a pak už se do bazénu můžete klidně ponořit a užít si relax, protože si jej plně zasloužíte.