S karavanem je dovolená příjemnější

Někteří lidé si nedovedou představit dovolenou bez pobytu v hotelu a považují tento způsob trávení volného času za optimální. Jiným lidem ovšem bydlení v pronajatém apartmá nevyhovuje, protože si tu připadají, jako na sídlišti v panelovém domě – na hotelových chodbách a ve výtahu nemáte soukromí, neustále se tu s někým potkáváte a konzumace jídla v restauraci neumožňuje takové pohodlí a samozřejmě ani soukromí, jako v uzavřeném prostředí s vlastní rodinou či přáteli. Jinými slovy, v hotelu sdílíte svůj život s cizími lidmi.

auto s karavanem

Zkuste to s karavanem

Máte-li možnost pořídit si tažné zařízení na VW Touran https://www.amsa.cz/Touran-II, máte k dispozici (kromě řidičského oprávnění a financí) vše potřebné k pronájmu obytného karavanu. Karavany jsou v současné době velmi komfortní, je zde zpravidla vše, co potřebujete pro své pohodlí na cestách i v kempech. Výhodou tohoto postupu je maximální soběstačnost, flexibilita a hlavně soukromí, které vám nezajistí žádný ubytovatel. S karavanem máte jistotu, že vám do pokoje nevstoupí pokojská, že od sousedů neuslyšíte klepání na zeď, pokud se uvnitř hlučněji bavíte, a navíc pokud vás to v autokempu již přestalo bavit, jednoduše se přesunete jinam.

Vysoké Tatry

S karavanem i do hor

Někteří lidé mají utkvělou představu, že karavan slouží zejména pro přesun k moři nebo někam na přehradu, kde se dá koupat, ale toto je jen část možností jeho využívání. Karavany běžně parkují v horských kempech a mnohdy je tato dovolená výrazně přívětivější a zajímavější, protože tu máte více možností vyžití. Kromě horské turistiky tu lze provozovat i jízdu na kole, pobyt je možné zpestřit návštěvou aquaparku anebo blízkého koupaliště či wellneess centra se saunou a vířivkou. Jako příklad můžeme uvést Vysoké Tatry na Slovensku, kde je v provozu několik kempů, připravených hostit návštěvníky s obytnými karavany.