Proč si naplánovat dovolenou ve Velkém Mederu

Velký Meder je poměrně malá obec v Podunajské nížině na jihu Slovenska, kde vyvěrají termální prameny, a tohoto jevu bylo využito pro výstavbu rekreačního zařízení s mnoha bazény, kde mají lidé možnost trávit dovolenou v průběhu celého roku. Termální voda má tu výhodu, že vyvěrá při vyšších teplotách, a navíc je obohacena léčivými minerálními ionty, takže je možné pobývat v bazénu třeba v lednových mrazech.

voda v bazénu

Termální koupaliště patří k nejoblíbenějším rekreačním zařízením a lidé je rádi navštěvují s vědomím, že tu mohou odpočívat mnohem efektivněji, než v klasických plaveckých bazénech, koupalištích a aquaparcích. Snadno se o tom přesvědčíte nejen v rámci penzionu Velký Meder, ale kdekoli na Slovensku a v Maďarsku, kde je takovýchto rekreačních zařízení celá řada.

krása Budapešti

Proč si vybrat Velký Meder

Výhodná poloha – Velký Meder se nachází nedaleko Bratislavy a zároveň poměrně blízko maďarského města Györ a hlavního města Budapešť. Všechny tři města jsou propojena řekou Dunaj, po které se plaví parníky, a je možné tu uskutečnit plavbu oběma směry. A pokud jste nikdy nebyli v Bratislavě ani v Budapešti, vřele doporučujeme tuto situaci napravit, je tam opravdu na co se dívat.

Příznivé klima Podunajské nížiny – Podunajská nížina se vyznačuje velmi teplým klimatem, je to dokonce nejteplejší oblast na celém Slovensku a pro trávení dovolené v teplých měsících roku je to ideální pro výlety na kolech anebo pro samotný pobyt v areálu termálních lázní.

Lesopark – termální prameny a bazény jsou obklopeny vysázenými stromy, které vytváří poměrně rozsáhlý lesopark. Je možné tu provozovat procházky, projížďky na kole, sportovní aktivity, jako je badminton, pétanque nebo minigolf. Lesopark zároveň vytváří příznivé klima s dostatečnou vlhkostí vzduchu, energií a také zápornými ionty. Nebudete se tu tedy cítit jako ve vyprahlé pustině, ale v příjemném přírodním prostředí.