Pravidelné péče o zubní chru

Pravidelné péče je pro zdravý chrup nezbytná. Do pravidelné péče se řadí nejenom správné a pravidelné čištění, ale také návštěvy u zubního lékaře. Kontrolní prohlídky mohou objevit problémy včas a léčba není tak bolestivá. Na zubní kontroly je třeba začít chodit i s malými dětmi, když se jim prořežou první mléčné zuby. Je ale dobré najít si takového zubního lékaře, který bude profesionální, lidský a zkušený.

ošetření zubů

Protože právě u dětí je třeba dbát na to, aby první kontakty se zubním doktorem byly pozitivní. Aby se následně děti nebály chodit na kontroly a nechat se vyšetřit. Rozhodně je dobré, když děti jsou vyšetřované v doprovodu rodičů, na jejich klíně. A zde je také nezbytný lidský a empatický přístup doktorů i sestřiček. Proto je dobré si za dobrým zubařem dojet i delší vzdálenosti. Proto můžete najít klidně i kvalitní zubní ordinaci Praha Clinicplus a to i pokud nejste přímo z Prahy. Někdy je totiž i náročné najít volného doktora, který by vás přijal nebo vaše děti. Ale rozhodně se někdy vyplatí i dojíždět, pokud vám tam poskytnou kvalitnější a odbornější péči. Některé úkony totiž stejně musí provádět na jiných klinikách a stejně byste tak museli někam dojíždět.

vybavení ordinace

U děti se kontroly doporučují každého půl roku u dospělých je to každý rok. Samozřejmě záleží to i individuálně. A pokud máte nějaké podezření, něco vás bolí, tak je nezbytné neprodleně navštívit svého zubaře. Na pohotovosti vám totiž poskytnou jen základní péči a následně vás stejně odkážou na vašeho zubního lékaře. A v dnešní době je velký nedostatek zubařů. Proto pokud si rozhodně předem hledejte zubního lékaře, pokud žádného zatím nemáte. A hlavně je s předstihem hledejte i pro své děti. Nečekejte, až budou mít nějaký problém. Mnoho zubařů má totiž plno a právě ani váš ke kterému chodíte nemusí vaše děti vzít automaticky.