Naučte vaše děti využívat praktické pomůcky v domácnosti

Ukládání hraček a her

Když koupíte vašemu synovi velké sklápěcí auto, bude velice snadné hračku uklízet, protože stačí pouze auto popadnout za korbu a přemístit tam, kam je třeba. Jestliže však darujete dětem pastelky, puzzle, hrací karty nebo jakoukoli stavebnici, která sestává z tisíce dílků, tak snadné udržet pořádek v dětském pokoji to už nebude. Vést děti k čistotě, pořádku a přehledu o svých věcech je jednou z nejdůležitějších životních lekcí, tato zásada se jim bude v životě moc hodit a jistě vaše úsilí po létech ocení.

dřevěné hrací kostky stavebnice

V dnešní době máme k dispozici vhodné pomůcky, s nimiž je poměrně snadné pořádek v hračkách a psacích či výtvarných potřebách udržet. Jsou to například igelitové sáčky a pytle s uzavíracím zipem.

Velký výběr velikostí a gramážezip sáčky se prodávají v opravdu rozmanitém spektru velikostí a není obtížné pořídit sáčky mnohdy přímo n míru. Pro pořádek v psacím stole se mohou hodit sáčky menší, do rozměru A4, pro ukládání hraček a sportovních potřeb využijete i větší rozměry.

dílky stavebnice

Chrání obsah před kontaktem zvenčí – některé předměty jsou velmi citlivé na vodu, vlhkost a prach, takže například pokud se vaše ratolesti věnují modelářství a sestavují plastikové modely letadel nebo lodí, uvnitř sáčků se žádné komponenty nepoztrácí a zároveň tu budou dobře chráněné před vnějšími vlivy.

Zip sáčky jsou dostatečně pevné – v závislosti na velikosti sáčků se mění i jejich gramáž, takže např. do velkého dvacetilitrového pytle pro zvířecí krmiva můžete bez obav nasypat i patnáct kilo granulí a pytel se neprotrhne.

Jsou levné – díky nízké ceně pytlů a sáčků na zip si jich můžete dovolit nakoupit víc a nemusíte zároveň utrácet za plastové dózy s víkem, které jsou neskladné a zbytečně těžké. A pokud zacházíte s tímto materiálem opatrně a hlavně rozumně, může vám vydržet mnoho let, protože igelitové pytle mají velmi dlouhou životnost.