Máme doma vlněný koberec

Vlněné koberce patří k nejkrásnějším ozdobám v domě. Odpovídá tomu i jejich cena, která bývá vyšší, než u syntetické metráže. Koberec pak doma poslouží nejen jako výzdoba obývacího pokoje či ložnice, může se stát vaším útočištěm v době, kdy k vám přijde návštěva.

S návštěvou na koberci – připadá vám nedůstojné pozvat si domů návštěvu a pohostit jí na koberci? Ve skutečnosti to může být velkým přínosem pro obě strany. Koberec je totiž plocha, kde se dá dobře relaxovat a pohodlně sedět. Snadno tu změníte svou polohu, můžete se tu i natáhnout, a problém není položit na koberec vhodnou molitanovou dečku, sedák, polštářek anebo cvičební karimatku. Na koberci je také více místa, než u konferenčního stolku, a sedíte-li v kruhu, dobře na sebe vidíte a není pak problém s vzájemnou komunikací.

práce na koberci

Koberec na hraní – koberec poslouží i jako prostor pro hraní, a třeba i s vaší návštěvou. Proč si tu nerozložit puzzle? Proč tu nemít pastelky a kartonové skicákové čtvrtky? Proč si tu nezahrát karty a Člověče nezlob se? Možná, že i vy zjistíte, že se vám na podlaze lépe tráví volný čas.

Koberec pro práci – na některých fotkách stažených z Internetu je patrné, že tu lidé mohou trávit i čas pracovní. Rozloží si tu notebook a pracovní dokumentaci a mají tu pak větší přehled podobně, jako když se skládá velkoplošné puzzle. Vedle notebooku si rozložíte podnos se snídaní a dáte se do díla. A pokud chcete změnit polohu, není to problém, koberec poslouží i jako cvičební prostor, kde se můžete protáhnout, udělat pár dřepů a kliků a hned jste obdařeni větší svěžestí.

dívka na koberci

Koberec musí být čistý a voňavý – jak by se vám sedělo na podlaze, kdybyste kolem sebe neustále vnímali typickou „vůni“ použitých ponožek? Toto se stává hlavně tam, kde se koberce jen vysávají sáčkovým vysavačem, a kde se často našlapuje naboso nebo v ponožkách. Proto byste měli alespoň občas podrobit vaši podlahu procesem čištění vlněných koberců od profesionální firmy.