Jaký vliv má halogenová žárovka na bezpečnost silničního provozu

Možná si ještě dokážete vybavit, jak často se v médiích a ve školách za socialismu přetřásalo téma bezpečnosti silničního provozu. Děti byly již v útlém věku poučovány o zásadách pohybu na silnicích, na křižovatkách a přechodech pro chodce a pochopitelně největší díl zodpovědnosti padl vždy na adepty řidičského oprávnění v autoškolách.

mercedes

Současný svět se od této ideje příliš neoddálil. Naopak, silniční provoz od té doby vzrostl téměř o 150 procent, přitom kvalita a hustota silniční sítě příliš změn nedoznala. V souvislosti s tím také vzrostl tlak na samotné řidiče, kteří jsou mnohdy vystresovaní a přetížení a počítá se pak tudíž každá maličkost.
Za „maličkost“ však nelze považovat vliv umělého světla na jízdní komfort. Po západu slunce a po setmění jsme závislí pouze na umělém zdroji, což si uvědomujeme zejména ve chvíli, kdy usedáme za volant. Bez halogenových žárovek bychom zkrátka neujeli bezpečně ani dvacet metrů, na jejich kvalitě a parametrech tedy nesmírně záleží.

Cool Blue Intense nebo Night Breaker

Výrobce světelných zdrojů Osram již před více než deseti lety začal trh zásobit špičkovými typy halogenových žárovek, které poskytují nadstandardní osvit jízdního pruhu. O tyto výrobky je dosud obrovský zájem, mají totiž vynikající poměr solidního výkonu za velmi dobrou cenu a řada řidičů si již dobře uvědomuje, že pro dnešní hustý provoz a vyšší rychlosti jízdy nejsou běžné halogenové žárovky dostatečně výkonné.

tunel

Rozdíl mezi těmito autožárovkami https://www.lightpark.cz/autozarovky-pro-predni-svetla/?par=oznaceni-ece|h7 a klasickými „halogenkami“ poznáte na první pohled – delší světelný kužel, dobře osvětlená pravá krajnice, jež je klíčovým místem mnoha střetů vozidla s chodci a cyklisty, příjemný chladný odstín bílého světla, které nezpůsobuje únavu. Ať už zvolíte model Cool Blue nebo Night Breaker Unlimited, vždy máte před sebou špičkový výrobek renomovaného producenta, který uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky.