Jaké jsou výhody práce v zahraničí?

Práce v zahraničí může mít nejrůznější podobu. Můžete se odstěhovat do libovolné země a začít tam pracovat. Nezapomeňte ale, že některé země, a to především ty mimo Evropskou unii, mají celkem striktní pravidla ohledně pracovních víz a do některých zemí ani vízum nedostanete, pokud si dopředu nezajistíte práci a tuto skutečnost nedoložíte. V zemích po Evropě je to daleko jednoduší, i když to samozřejmě vždy vyžaduje více papírování, než když hledáte práci tady v České republice.

práce

A koneckonců, za prací se hned nemusíte stěhovat do zahraničí. Pokud chcete pracovat třeba v Německu, Polsku nebo Rakousku, můžete dál bydlet v České republice a do práce dojíždět, nebo se alespoň pravidelně o svém volnu vracet domů, pokud bydlíte daleko od hranic.

Pojďme se teď podívat na výhody, které vám může přinést práce v zahraničí.

Zlepšení jazykových dovedností

Pokud se nevydáte pracovat zrovna na Slovensko, vždy si zlepšíte své jazykové dovednosti. Práce v prostředí, kde téměř nikdo nemluví česky vás k tomu zkrátka donutí. Je dobré, abyste alespoň základem jazyk již ovládali, ale pokud neděláte na nějaké vysoce postavené a specifické pozici, můžete se učit i za pochodu. Znalosti jazyků jsou dnes velmi ceněné a tato zkušenost vám pomůže třeba při hledání další práce.

Větší benefity

Česká republika je na benefity pro své zaměstnance docela skoupá. Proto jsou Češi často překvapení, když začnou pracovat v zahraničí a vidí, jak je umí jejich zaměstnavatel ocenit. Může vám nabídnout zdarma ubytování, častý bývá i třináctý plat a různé další bonusy. A nejenom zaměstnavatel vám může poskytnout různé výhody. Třeba v Německu jako rodič nezletilce máte nárok na takzvaný kindergeld https://www.preklady-nemeckeho-jazyka.cz/kindergeld/.

vlajka

Dobrý zápis do vašeho životopisu

Ať už se bude jednat o jakoukoliv pozici, práce v zahraničí vypadá v životopise vždy dobře. Značí to, že se nebojíte být samostatný a nových věcí a že máte touhu získat nové zkušenosti. Kromě toho už výše zmíněné ? jazykové dovednosti. Pokud budete následně pracovat v Česku, váš budoucí zaměstnavatel určitě ocení vaše zkušenosti ze zahraničí.