Horory, jejichž nechutnost vás vyvede z míry

Milovníků hororů je hodně, ale ne každý má rád stejný žánr. Hororů totiž existuje ohromné množství a dělí de do dalších kategorií. Duchařské, nadpřirozené, slasher…nebo takové, které si neberou servítky a napříč filmem létají kusy končetin, orgány, krev a vy jste přímým divákem čirého utrpení jednotlivých postav. Které horory vám pořádně zahoupou žaludkem?

Série Saw

Nejedná se o jednotlivý horor, ale o sedmidílnou sérii, která se dočkala dokonce dalších dvou pokračování, které se odehrávají mimo hlavní dějovou linku. Série je příběhem vraha, tzv. Jigsawa, který umisťuje lidi, kteří si podle něj dostatečně neváží života do různých pastí. Z těch mají šanci se dostat, ale obvykle za strašnou cenu. Tak můžete v sérii vidět opravdu mučivé smrti nešťastníků, kteří se v pastích ocitli. Kromě čistého gore, které je tu zobrazeno, je určitě nutné vypíchnout i příběh samotný, jelikož v prvních dílech série se jednalo opravdu o originální a skvěle vymyšlenou zápletku. S dalšími díly bohužel příběhově trochu série ztratila dech.

krev

Mučedníci

Již starší hororový snímek po své uvedení do kin všechny naprosto ohromil svou brutálností a surovostí. Příběh se točí kolem podivné sekty, která si dala za cíl zjistit, co je po smrti. K tomu účelu vězní a mučí různé lidi, dokud je nedoženou na pokraj smrti. Film je opravdu velmi explicitní a byl v mnoha zemích zakázán k promítání. Dočkáte se taky překvapivého konce.

krev

Série Pach krve

Tato série má v současnosti již sedm dílů a je dost pravděpodobné, že budou další přibývat. První díly se těšily dost velkému úspěchu, ale stejně jako u série Saw, i tady šla kvalita postupně dolů. Ale jednotlivé filmy si stále nechávají pro své diváky slušnou dávku násilí. Všechny díly se točí kolem rodiny zmutovaných kanibalů, jejichž chuť po lidském mase je obrovská. A tak se vydávají na vražedné mise, z kterých málokdy někdo vyvázne živý. Nezapomeňte u sledování filmů chránit svoje oči, zejména, pokud jste zvyklí sledovat filmy na notebooku nebo tabletu. Skvěle vám k tomu poslouží brýle s ochranou proti modrému světlu https://luxbryle.cz/cs/36-proti-modremu-svetlu.