Chraňte se před protečením i pachem

Reklamy na vložky a tampony jsou na každým kroku. Bodejť by nebyly, když jde o nejpoužívanější menstruační pomůcky. Možná i kvůli všudypřítomným reklamám. Jenže vyšlo najevo, že právě tyto nejpoužívanější pomůcky mohou způsobit zdravotní problémy. Jsou totiž bělené chlorem, a narušují tak přirozené prostředí ženských pohlavních orgánů. Pokud dbáte na zdravý životní styl, určitě se zajímáte i o hygienické pomůcky. A právě tady můžete zcela změnit svoje návyky.

žena v kalhotkách

Už je nekupujte
Jestli chcete mít jistotu, že používáte zdravotně nezávadné menstruační pomůcky, změňte je. Jednou z cest je menstruační kalíšek, případně ještě lepší menstruační kalhotky. V čem jsou jiné a proč jim dát šanci?

Kalíšek funguje podobně jako tampon. Jen jej nevyměníte za nový kus, ale vylejete a omyjete. Pak je připravený k opětovnému použití. Menstruační kalhotky jsou komfortnější, porotě je jen vyměníte a pak vyperete. Nemusíte nic vylévat ani čistit.
Kalíšek stačí jeden. Kalhotek je potřeba mít více, abyste je mohli jednoduše vyměnit. Jedny kalhotky vydrží zhruba stejně tolik, co jedna vložka nebo tampon. Proto je potřeba sledovat spotřebu jednorázových pomůcek, abyste mohly snadno spočítat, kolik kalhotek budete muset koupit.

tapony a vložky

Kalhotky podle síly menstruace
Trápí vás opravdu silná menstruace? Nebo o ní téměř nevíte? Máme kalhotky podle síly menstruace. Všechny jsou vyrobeny z několika vrstev materiálu, který dokáže pohltit opravdu hodně tekutin. Zároveň díky nanovrstvě nepropustí zápach. Jsou zesílené tam kde je třeba, takže si nikdo nevšimne, že je máte na sobě. Díky tomu že jsou tak šetrné, jsou vhodné už od úplně první menstruace. Začněte používat pro sebe šetrné a pro přírodu ekologické pomůcky, jejichž cena je daleko nižší než u jednorázových pomůcek. Na výběr máte z několika střihů a barev, ve kterých určitě najdete takové, které se vám budou líbit.