Chcete si koupit chatu?

Je známo, že my Češi jsme už odedávna národem chatařů a chalupářů. Je to skutečnost, při jejímž uvědomění si nezkalí naši mysl ani to, že šlo v minulosti vlastně spíše o z nouze ctnost. Za minulého režimu jsme prostě do ciziny zrovna moc vyjíždět nemohli, hotely u nás byly pro našince vesměs ‚obsazené‘, protože personál těchto podniků lákali daleko více devizoví cizozemci než našinci s pár obyčejnými korunami v kapse, a tak se považovalo za štěstí mít třeba svoji chalupu nebo chatu, kam se dalo vyrážet za odpočinkem. A za tu dlouhou dobu totality jsme si na to tak zvykli, že to v nás zůstalo dodnes. I když už dnes máme možností, jak si odpočinout, víc než dost.

hromada mincí

Dodnes prostě chataříme nebo chalupaříme rádi. Máme to v oblibě a hojně se tomu oddáváme. Samozřejmě pokud máme takový rekreační objekt. A pokud ho nemáme? Pak ho často sháníme.

A nějakou tu rekreační nemovitost si může pořídit kdokoliv z nás. To není problém. Tedy skoro to není problém. Protože jedno úskalí tu přece jenom je. A tím jsou peníze.

Kdo si chce nějaký objekt k rekreaci koupit, musí za něj zaplatit. A peníze, které se za něco takového žádají, rozhodně nebývají malé. A tak je celá řada našinců, kteří si musí na něco podobného půjčit. A proč by také ne? Peníze, za které si koupíme nemovitý majetek, se tím přece vlastně obvykle zhodnotí, protože jsou nemovitosti pořád dražší, a tak není špatnou volbou investovat třeba právě do chaty.

mince v peněžence

A když na to člověku nepůjčí v bance z obavy, že by tento nemusel zvládat splácení? Pak je tu naštěstí i hypotéka na rekreační objekt Nebankovní hypotéka, která zájemce o koupi nemovitosti často nezklame. Protože za ni stačí ručit zástavou nemovitosti a pak už se nedělají s jejím poskytnutím žádné ciráty.

Stačí si tedy vzít nebankovní hypotéku a každý může mít svůj objekt k rekreaci. Který pak třeba i za dlouhou řadu let zkrátka splatí.